U18: Piorunujący początek Babycza, Orzeł pokonuje Grodzisko!

To nie był dobry mecz w wykonaniu myślenickiego Orła, juniorzy starsi mierzyli się z Grodziskiem Raciechowice i co prawda zainkasowali komplet punktów, wygrywając 3:1 (2:1), ale popełniali na przestrzeni całego spotkania mnóstwo nie wymuszonych błędów. Pomimo zdecydowanej przewagi na boisku gra jednak nie powalała na kolana.

Znakomite wejście w ten mecz zaliczył Denis Babycz z juniorów młodszych, który już w pierwszych dziesięciu minutach zdobył dwa gole i chyba do jego dyspozycji nie dopasowali się koledzy z drużyny, którzy po łatwo zdobytych bramkach opadli nieco na laurach. W pierwszych minutach napastnik Orła wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem i pewnie trafił do siatki, a chwilę później fantastycznie uderzył prostym podbiciem z szesnastu metrów, a piłka po drodze odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki.

Później Orłowcy zmarnowali wiele sytuacji, a Grodzisko zdobyło w końcówce pierwszej połowy piękną bramkę, gdy kapitan rywali technicznie zawinął w niemal samo okienko zza pola karnego nie dając szans Bartoszowi Jabłońskiemu. W drugiej połowie za to Orzeł znów szybko zdobył bramkę, gdy po strzale Piotra Sragi z rzutu wolnego w poprzeczkę ze skuteczną dobitką popędził Maciej Strugalski i po przyjęciu piłki na klatkę piersiową uderzył lewą nogą w długi róg. Jak się potem okazało był to gol ustalający wynik zawodów na 3:1 chociaż do końca spotkania Orłowcy mogli i nawet powinni powiększyć swój bramkowy dorobek.

Orzeł Myślenice - Grodzisko Raciechowice 3:1 (2:1)
Babycz 7, 12, Strugalski 48

ORZEŁ: Jabłoński (46 Majda) - Wielgus (54 Maślerz), Fąfara, Rabka, Mróz - Strugalski (50 Bugajski), Serafin, Sraga, Świerczyński, Tanaś (62 Nowak) - Babycz (62 Tomal)