U18: Juniorzy pokonali Wicher, udany debiut Radka Tanasia!

Swój pierwszy mecz w barwach juniorów Orła Myślenice rozgrywał w niedzielę w Stróży Radosław Tanaś i miał spory udział w zwycięstwie nad drużyną Wichra. Skrzydłowy Orła zaliczył efektywną asystę przy pierwszym golu zdobytym przez Dominika Gatlika, w później sam wykorzystał jego podanie, ustalając wynik spotkania na 2:0.

Orzeł w tym spotkaniu miał zdecydowaną przewagę, ale przez większą część utrzymywał się bezbramkowy remis. Sytuacji jednak nie brakowało, bo jeszcze przed przerwą do siatki powinni trafić Dominik Gatlik, Kamil Nowak, czy Radosław Tanaś, ale nie zachowali na tyle zimnej krwi, aby w dogodnej okazji umieścić piłkę w bramce. Bliski szczęścia był także Piotr Sraga, który zawinął technicznie z rzutu wolnego, a piłka ostemplowała poprzeczkę.

W drugiej połowie Orłowcy byli już skuteczniejsi, a wynik otworzył w 61. minucie Dominik Gatlik, trafiając głową do pustej bramki. Wcześniej po indywidualnej akcji Piotra Sragi piłka trafiła pod nogi Radka Tanasia, a ten widząc wychodzącego bramkarza efektowną podcinką zagrał na długi słupek do wspomnianego Gatlika, któremu pozostało dopełnić formalności.

Kilka minut później było już 2:0, a tym razem role się odwróciły i wychodzącego bramkarza sprytnie uprzedził Dominik Gatlik, a piłkę do pustej bramki wpakował Radosław Tanaś, dzięki czemu w swoim debiucie Radar do asysty dorzucił także bramkę. Zwycięstwo mogło być bardziej okazałe gdyby myśleniczanie wykazali się lepszą skutecznością w końcówce, a tak mogło zrobić się nerwowo, gdyby gola zdobyli gospodarze, jednak po dośrodkowaniu z kornera piłka uderzona głową spadła na poprzeczkę.

Wicher Stróża - Orzeł Myślenice 0:2 (0:0)
Gatlik 61, Tanaś 68

ORZEŁ: Majda - Maślerz (69 Zegiel), Fąfara, Rabka, Mróz - Nowak (60 Tomal), Serafin, Sraga, Świerczyński, Tanaś - Gatlik (74 Klimas)