U17: Pokonali mistrza jesieni, dobry mecz juniorów młodszych Orła!

Jesienią Prądniczanka Kraków była najlepszym zespołem w Makroregionalnej Lidze Juniorów Młodszych i również wiosną głównym pretendentem do awansu na szczebel wojewódzki. Podopieczni trenera Łukasza Zajaca wyszli tym samym zmotywowani na starcie z faworyzowanym przeciwnikiem i rozegrali świetne zawody, wygrywając ostatecznie 4:1 (2:0).

Jeszcze przed przerwą najpierw znakomite przekątne podanie wykonał Bartłomiej Bruzda, a jego imiennik z łamigłówką ortograficzną Bartłomiej Brózda w równie świetnym stylu wykończył to dogranie, wyprowadzając Orłowców na prowadzenie 1:0. To była 37. minuta, a jeszcze przed przerwą Myśleniczanie prowadzenie podnieśli, a drugi raz na liście strzelców zameldował się popularny Dziadek, wykorzystując gapiostwo defensywy Prądniczanki.

W drugiej połowie napór Prądniczanki Kraków wzrastał z minuty na minutę, ale konsekwencja i walka juniorów młodszych Orła Myślenice pozwoliła na podwyższenie prowadzenia. Najpierw kolejną asystę zaliczył Bartłomiej Bruzda, a Adrian Ciślik uciekł obrońcom i w sytuacji sam na sam z bramkarzem przymierzył bliżej krótkiego słupka, trafiając na 3:0. Trzy minuty później było już 4:0, a gola strzelił znów Adrian Ciślik, wykończając zespołową akcję Orła.

Na kwadrans przed końcem za niesportowe zachowanie z boiska wyleciał gracz Prądniczanki i Orłowcy grali w przewadze. Wszystko w tym czasie na co było stać rywali, to zdobycie honorowego gola, a zespół trenera Łukasza Zająca skutecznie zabezpieczył dostęp do bramki, wygrywając ostatecznie 4:1.

Orzeł Myślenice - Prądniczanka Kraków 4:1 (2:0)
B.Brózda 37, 45, Ciślik 51, 53

ORZEŁ: Turcza - Hankus, Siatka, Bruzda - Gracz (60 Lech), M.Matoga (60 Gielas), Biela (17 Mitana, 60 Ślósarz), Gołąb (80 Kęsek), Suder - B.Brózda, Ciślik (80 Kozubek)