U16: Lider na kolanach, fantastyczny występ Yatsenki!

Znakomite zawody rozegrali zawodnicy Orła Myślenice w I lidze juniorów młodszych, mierząc się z liderującym z kompletem zwycięstw w ligowej tabeli Górnikiem Wieliczka. Orłowcy już do przerwy prowadzili 4:1, aby ostatecznie wygrać 6:3, a zdecydowanie najlepszym graczem na boisku był Oleksandr Yatsenko, który zdobył aż pięć bramek. Listę strzelców uzupełnił Maciej Strugalski.

Relacja wraz z obszerną galerią zdjęć na Futmal.pl

Górnik Wieliczka wygrał dotychczasowych pięć spotkań w dużym stosunku bramkowym i tym bardziej zmotywowani na ten mecz pojechali podopieczni trenera Dawida Sudra. Oczywiście jak w każdym meczu tak i w tym grali o zwycięstwo, ale nikt nie przewidywał takiego scenariusza. Orzeł bardzo szybko objął prowadzenie, a później konsekwentnie całą drużyną spełniał założenia taktyczne, dzięki którym sięgnął po komplet punktów.

Już w 3. minucie Oleksandr Yatsenko po indywidualnej akcji otworzył wynik spotkania, a gdy w 10. minucie Maciej Strugalski płaskim strzałem wykończył szybki kontratak myśleniczan podopieczni trenera Sudra mogli śmiało uwierzyć w komplet punktów w tym spotkaniu. Co prawda gospodarze zdobyli gola kontaktowego, ale jeszcze przed przerwą skutecznością dwukrotnie błysnął popularny Sasza kompletując hat-tricka.

W drugiej połowie obie ekipy szły łeb w łeb i tak na gola Górników na 4:2 znów odpowiedział skuteczny w tym spotkaniu Yatsenko, wyprowadzając Orła na trzybramkowe prowadzenie. Później swojego trzeciego gola zdobyli rywale, a wynik spotkania ustalił Sasza, dobijając piłkę po błędzie golkipera miejscowych.

Informujemy ponadto, że w najbliższych dniach będziemy mogli liczyć na profesjonalne nagranie wideo z tego meczu autorstwa redakcji CFSport, a obszerna relacja wraz z zdjęciami ukaże się także na Futmal.pl

Górnik Wieliczka - Orzeł Myślenice 3:6 (1:4)
Yatsenko 3, 22, 36, 61, 74, Strugalski 10

ORZEŁ: Szafrański - Pilch, Sopiak, Gładysz, Firek - Suder (60 Prokocki), Bartosz, Kostiuk, Yatsenko, Strugalski (55 Babycz) - Nosal

Autor filmu: Redakcja CFsport