U15: Orzeł pokonuje Wisłę Kraków, świetny mecz trampkarzy!

Orzeł Myślenice jest pierwszą ekipą w tym sezonie, która wygrała z rezerwami Wisły Kraków w krakowskiej Lidze Okręgowej Trampkarzy C1. Lider przyjeżdżał do Myślenic w roli faworyta, jednak trzeba powiedzieć, że podopieczni trenera Marka Łacnego zagrali bardzo solidne zawody. Prowadzili po strzale w okienko Franciszka Nowackiego, a później na 2:0 trafił Wiktor Biela. W końcówce gracze Białej Gwiazdy strzelili gola kontaktowego, jednak to Orzeł wygrał ostatecznie 2:1.

Fotogaleria z meczu - Bartek Ziółkowski FOTO

Mecz trzymał w napięciu do samego końca i tylko w ostatnich dziesięciu minutach wynik mógł się odwrócić co najmniej dwa razy. Zaczniemy jednak od początku - w dziewiątej minucie centrostrzał Franka Nowackiego ku zaskoczeniu licznie zgromadzonej publiki przelobował bramkarza, a piłka ściągnęła pajęczynkę z okienka bramki rywali. Orłowcy prowadzili i stwarzali kolejne sytuacje. Trzeba przyznać, że gdyby lepsza skuteczność Bartłomieja Brózdy i Maksa Szklarza, to już w pierwszej połowie mogło być 3:0. Mogło być też 1:1, ale po strzale jednego z Wiślaków znakomicie interweniował Igor Matoga, parując futbolówkę na poprzeczkę.

O ile pierwsza połowa przebiegała wyraźnie pod dyktando Orła Myślenice, to w drugiej odsłonie rywalizacja się wyrównała. Wisła Kraków coraz częściej dochodziła do głosu, ale skutecznie grała defensywa miejscowych w sukurs z Igorem Matogą w bramce. W efekcie po jednej z kontr Bartłomiej Brózda dogrywał wzdłuż bramki, a Wiktor Biela skierował piłkę do siatki i było 2:0. W końcówce w sytuacji sam na sam na 2:1 strzelili rywale i po zdobyciu gola kontaktowego napierali na bramkę strzeżoną przez Igora Matogę. Dwukrotnie piłka o milimetry mijała bramkę Orła, a dwie kontry zmarnowali nasi zawodnicy - m.in. w sytuacji sam na sam nieudanie lobował Maks Szklarz, a świetne okazje zmarnowali też Bartłomiej Brózda i Szymon Płoszaj.

Orzeł Myślenice - Wisła Kraków 2:1 (1:0)
Nowacki 9, Biela 52

ORZEŁ: Matoga - Kiebzak, Hudaszek, Bruzda - Płoszaj, Gołąb, Biela, Gracz - Nowacki, Brózda, Szklarz oraz Nalepa, Kęsek, Dudzik, Horabik, Żądło, Cygan, Mitana