Trampkarze gotowi do nowego sezonu, w piątek inauguracja z Karpatami

Piątkowym meczem z Karpatami Siepraw w II lidze trampkarzy podopieczni trenera Kamila Ostrowskiego z roczników 2001 i 2002 rozpoczną oficjalnie sezon 2015/16. W okresie wakacyjnym zawodnicy Orła Myślenice oparci w głównej mierze na wychowankach szkółki piłkarskiej Orliki Myślenice solidnie trenowali, aby jak najlepiej przygotować się do sezonu.

Większość chłopców, którzy stanowią kadrę trampkarzy na najbliższy sezon jeszcze w lipcu uczestniczyła w wakacyjnym obozie nad morzem, w Kołobrzegu, gdzie wraz z młodszymi kolegami ze szkółki piłkarskiej Orliki Myślenice trenowali pod okiem trenerów Kamila Ostrowskiego, Marka Pajki oraz Michała Cichonia. Później od początku sierpnia rozpoczęli przygotowania do sezonu trenując kilka razy w tygodniu na obiektach Orła Myślenice.

W ramach okresu przygotowawczego odbył się także obóz dochodzeniowy, podczas którego Orłowcy mieli zagwarantowane posiłki na obiektach treningowych, odbywając dwie jednostki dziennie, a także zajęcia taktyczne. Zorganizowane zostało także wyjście do kina na film Piksele, a obóz zakończył się wyprawą na Kudłacze czerwonym szlakiem oraz noclegiem w schronisku i skorzystaniem z basenu w górskiej scenerii. Podczas wyprawy na Kudłacze zawodnicy zintegrowali się przy wspólnym ognisku, a następnie razem obejrzeli film w schronisku.

Podopieczni trenera Kamila Ostrowskiego rozegrali ponadto mecze kontrolne, wygrywając z Lubomirem Wiśniowa 8:1 oraz remisując z Pcimianką Pcim 1:1. Później ruszyły już rozgrywki III ligi trampkarzy, gdzie występować będzie druga drużyna Orła Myślenice i w związku z tym, że II liga jeszcze nie wystartowała, to Orłowcy rozegrali dwa pierwsze mecze gromiąc Rabę II Dobczyce 10:1 oraz Dziecanovię Dziekanowice 12:0. Z uwagi na to, że trampkarze tworzą teraz nową drużynę złożoną tak jak powiedzieliśmy z zawodników urodzonych w rocznikach 2001 oraz 2002 dokonano wyboru nowego kapitana i chłopcy postawili na Wiktora Grochala, a jego zastępcą został Kacper Sopiak.

Kamil Ostrowski: "Musi minąć jeszcze trochę czasu zanim będziemy stanowić prawdziwą drużynę, ale wszystko jest na dobrej drodze, aby tak się stało. Potrzeba nam jeszcze zgrania oraz wspólnej odpowiedzialności za drużynę, co zbudujemy przede wszystkim przez wspólne treningi oraz utrzymanie wysokiej frekwencji na zajęciach, która dopisywała pomimo wakacji i innych obowiązków. Sportowym celem na najbliższy sezon jest awans do wyższej klasy rozgrywkowej, a może to nastąpić już po rundzie jesiennej przez zreorganizowany system rozgrywek. Nadrzędnym celem jest jednak zbudowanie wartościowej drużyny, w której zawodnicy będą dążyć do swojego piłkarskiego rozwoju poprzez solidne treningi, a co za tym idzie stworzymy tę drużynę zarówno na boisku jak i poza nim."