Sportowy Dzień Orlika, czyli znakomite zakończenie sezonu dla dzieciaków!

W sobotę 25 czerwca obiekty Orła Myślenice od porannych godzin do późnego popołudnia tętniły życiem, gdyż sztab szkoleniowy szkółki piłkarskiej Orliki Myślenice w ścisłej współpracy z klubem zorganizował dla najmłodszych zawodników Sportowy Dzień Orlika będący jednocześnie opóźnioną imprezą z okazji dnia dziecka jak również oficjalnym zakończeniem sezonu 2015/16.

Od godziny 9:00 najmłodsi rywalizowali w różnych konkurencjach piłkarskich oraz sprawnościowych, które cieszyły się ogromną popularnością. Były strzały do płachty z otworami, piłkarskie kręgle, efektowna dmuchana zjeżdżalnia, czy cieszące się dużą popularnością w upalny dzień kurtyny wodne. Do tego dla wszystkich dostępny grill, napoje, wata cukrowa, malowanie twarzy, strażacki wóz bojowy z pełnym wyposażeniem i demonstracją gaszenia pożarów. Zorganizowano także targ butów, na którym można było sprzedać, kupić lub wymienić zbyt mały sprzęt piłkarski.

A co najważniejsze dużo piłki i uśmiechu młodych zawodników - w każdej z kategorii wiekowych zorganizowano wewnętrzne turnieje piłkarskie, które zarazem były mini Mistrzostwami Europy, a dla starszych zawodników przeprowadzono OrlikRunmagedon, czyli piłkarski bieg z przeszkodami. Najlepsi z tego morderczego biegu wraz z punktami za konkurencje w starszych grupach otrzymali małe nagrody, natomiast każdy z zawodników za swój świetny udział otrzymał pamiątkowy medal.

Na koniec rozegrano turniej dwójek rodzic+dziecko. W sumie zgłosiło się około 70 drużyn, z których w systemie pucharowym do finałów dostawało się w młodszych grupach najlepsza ósemka, natomiast w starszych sześć zespołów. W sumie w wielkim finale wśród młodszych potrzeba było rzutów karnych, które wygrali Miłosz Rusek z tatą naprzeciw Tymka Hundli i jego taty. W meczu o trzecie miejsce mierzyli się natomiast Kuba Bednarczyk i Bartosz Gielas, po czym brąz wywalczyli właśnie Bartosz Gielas ze swoim tatą.. W starszych kategoriach wiekowych rywalizacja była również bardzo zacięta i zwycięstwo wpadło po raz kolejny w ręce Bartka Gromali i jego taty, który w finale pokonał Michała Karcza wraz z tatą. W meczu o trzecie miejsce do wyłonienia zwycięzcy również potrzebna była seria rzutów karnych, w których Kuba Stankiewicz z tatą pokonał Arka Sobesto i jego tatę. Rywalizacji towarzyszyły mnóstwo dobrej zabawy, ale w niektórych przypadkach nie zabrakło woli walki i zwycięstwa. Za udział w naszym turnieju serdecznie dziękujemy i gratulujemy za podejście fair play!

Za pomoc w organizacji turnieju wielkie ukłony dla wszystkich trenerów szkółki piłkarskiej Orliki Myślenice, ale także naszym niezastąpionym sponsorom - czyli Urzędowi Miasta i Gminy Myślenice, firmie Wędzonka, piekarni Sidor, firmie Familia, Wojciechowi Cichoniowi oraz PSB Mrówka za ufundowanie medali dla uczestników Sportowego Dnia Orlika. Ponadto ukłony dla tych, którzy pomogli w organizacji związanych z Orłem Myślenice i Orlikami Myślenice, a także rodzicom za troskę i pomoc w przygotowaniu zarówno posiłków jak i wszystkich atrakcji towarzyszących. Jak widać razem możemy bardzo wiele, dziękujemy za świetny dzień i zachęcamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć autorstwa Radka Ostrowskiego.

Kliknij tutaj - obszerna galeria zdjęć ze Sportowego Dnia Orlika!