Sławomir Chmiel zawodnikiem Wisły Kraków

Wychowanek szkółki piłkarskiej Orliki Myślenice oraz Orła Myślenice Sławomir Chmiel został zawodnikiem Wisły Kraków. 14-letni pomocnik trenował w Orlikach od początku istnienia szkółki, trafiając pod skrzydła trenera Kamila Ostrowskiego jako pięciolatek w 2007 roku. Przez dziewięć lat Chmiel sięgnął z Orłem Myślenice po wiele sukcesów na arenie lokalnej, międzywojewódzkiej czy nawet międzynarodowej, będąc często wybieranym najlepszym zawodnikiem lub królem strzelców licznych turniejów.

Sławomir Chmiel - z Orlików do Wisły - www.orliki.myslenice.pl

Urodzony w 2002 zawodnik jest już drugim graczem, który po wyjściu z szkółki piłkarskiej Orliki Myślenice został zauważony przez Akademię Piłkarską Wisły Kraków. Pół roku temu do trampkarzy Białej Gwiazdy trafił bowiem bramkarz Bartosz Matoga i dziś jest podstawowym zawodnikiem swojej drużyny, podobnie jak Sławomir Chmiel, który ma już za sobą oficjalny debiut w Małopolskich Ligach Trampkarzy zarówno dla rocznika 2002 jak i w starszej drużynie dla rocznika 2001.

Sławomir Chmiel przez lata spędzone w szkółce Orliki Myślenice był prowadzony przez trenera Kamila Ostrowskiego i zawsze wyróżniał się na tle rówieśników. Talent i sumiennie podejście do treningów miało swoje przełożenie na świetną postawę w meczach, w których reprezentował myślenickiego Orła. Jego starania skutkowały ponadto licznymi powołaniami do reprezentacji Małopolski, której wraz z Bartoszem Matogą jest podstawowym zawodnikiem. Najlepszym podsumowaniem występów Sławka w barwach Orła jest ostatnia runda, ponieważ jesienią w 12 spotkaniach ligowych strzelił aż 23 gole, bacznie przyczyniając się do awansu trampkarzy do krakowskiej I ligi okręgowej. Wcześniej zdobywał w barwach Orlików między innymi mistrzostwa powiatu myślenickiego we wszystkich kategoriach wiekowych, a w młodzikach nawet Halowe Mistrzostwo Krakowa. Przyczynił się także do wielu awansów zarówno z orlikami, młodzikami jak i ostatnio trampkarzami Orła Myślenice.

Z tego miejsca dziękujemy za dziewięć lat spędzonych w naszej szkółce i klubie, życząc jednocześnie powodzenia i wielu sukcesów obydwóm naszym wychowankom, reprezentujących obecnie Wisłę Kraków!