Piszą o nas: Trener Świeca zapowiada walkę o utrzymanie!
"Będziemy grali o zwycięstwo w każdym meczu" - brzmi tytuł artykułu z ostatniego numeru Gazety Myślenickiej, w którym mogliśmy znaleźć między innymi wywiad z trenerem Orła Myślenice - Sławomirem Świecą.

Jakie nastroje panują w drużynie w trakcie przygotowań przed rundą wiosenną?

W rundzie jesiennej zespół nie prezentował się najgorzej. Brakowało nam głównie skuteczności pod bramką przeciwnika oraz jak się okazało, z uwagi na kontuzję i kartki posiadaliśmy zbyt wąską kadrę. Obecnie w drużynie panuje pełna mobilizacja, a każdy z zawodników zdaje sobie sprawę z tego, że aby myśleć o spokojnym utrzymaniu - należy się solidnie przygotować.

Na półmetku rozgrywek Orzeł zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli i znajduje się w strefie spadkowej. Jaki jest plan minimum drużyny?

Plan minimum to oczywiście utrzymanie się w lidze, więc będziemy grali o zwycięstwo w każdym meczu.

Czy drużyna przystąpi do rundy wiosennej w nowym składzie?

Do zespołu wracają po kontuzji Krzysztof Żak, Michał Górka, a po przerwie treningi wznowili Przemek Leśniak i Kamil Marzec oraz prawdopodobnie Rafał Kański. Dla nas to bardzo dobra informacja, gdyż skuteczność była naszą największa bolączką.

Po stronie ubytków muszę wymienić Kamila Łyska oraz Łukasza Mikołajczyka, którzy zrezygnowali z gry w Orle, a ze względu na natłok obowiązków nie zawsze do dyspozycji będą Kamil Ostrowski i Dawid Suder, ci z kolei zdeklarowali pomoc drużynie tylko w nagłych przypadkach.

W trakcie noworocznych derbów nieoficjalnie można było usłyszeć o przygotowaniach do zmiany pokoleniowej w drużynie.

Na razie mogę powiedzieć tylko tyle, że włączyliśmy także do przygotowań najzdolniejszych juniorów. Chodzi tu o Marcina Parszywkę, Mateusza Pajkę, Patryka Jamrozika oraz Marcina Bylicę. Jeżeli będą solidnie przygotowani i zaczną się wyróżniać w meczach sparingowych, to oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby podczas spotkań ligowych prezentowali barwy Orła od pierwszej minuty.

Będą mieli okazje się wykazać?

Tak, w ramach przygotowań do rundy wiosennej będziemy mieli do dyspozycji halę, siłownię, fitness oraz co najważniejsze rozegramy 8 sparingów. To okazja do tego, aby udowodnić swoje umiejętności i przydatność w drużynie.

p.jag (Gazeta Myślenicka)