Pierwsze koty za płoty juniorów młodszych

Bez kilku kluczowych zawodników ze względu na okres wakacyjny przyszło debiutować juniorom młodszym Orła Myślenice w krakowskiej I lidze okręgowej przeciwko Puszczy Niepołomice. I tak momentami gra prezentowała się nieźle i chociaż wynik 0:5 (0:1) nie wygląda najlepiej, to podopieczni trenera Dawida Sudra będą musieli wyciągnąć wnioski z gry defensywnej, ale też i poprawić skuteczność, bo sytuacji do strzelenia gola nie brakowało.

Pierwsza połowa była wyrównana, obie ekipy miały momenty swojej lepszej gry, ale głównie za sprawą dobrej postawy Krzysztofa Barana w bramce Orła jak również golkipera Puszczy wynik długo pozostawał bezbramkowy. Przyjezdni wyszli na prowadzenie na dwie minuty przed przerwą, a zaraz na początku drugiej połowy znakomitą okazję miał najpierw Hubert Suder, a następnie bliski szczęścia był Arkadiusz Nosal. Piłka jednak do siatki nie wpadła, a niewykorzystane sytuacje się zemściły i po kontrze Puszcza podwyższyła na 2:0.

Następnie Orłowcy pomimo niekorzystnego wyniku przeważali, mieli okres lepszej gry i wydawało się, że zaczną odrabiać straty, jednak nie zdołali przebić się przez solidną niepołomicką defensywę. Znów jednak w okazji strzeleckiej znalazł się aktywny w ofensywie Hubert Suder i uderzył mało precyzyjnie, a za chwilę Puszcza podcięła skrzydła myśleniczanom zdobywając trzecią bramkę po statycznej postawie Orłowców w defensywie. Czwarty i piąty gol były efektami indywidualnych błędów, a padały w samej końcówce spotkania.

Juniorzy młodsi Orła zapłacili więc srogie frycowe w nowej lidze, ale wynik nie do końca odzwierciedla potencjał zespołu. A warto nadmienić, że podopiecznym trenera Dawida Sudra przyszło dziś występować bez takich graczy jak Jakub Bartosz, Igor Kostiuk, Filip Pilch, Michał Szafrański czy Denis Babycz, a każdy będzie wartościową postacią w wyjściowej jedenastce.