Piękne gole, trzy punkty z Gdovią i kołyska dla Stasia!

Orzeł Myślenice w drugiej połowie sobotniego meczu z Gdovią Gdów wrócił na właściwe tory i zdobył dwa gole, które zapewniły podopiecznym trenerów Kamila Ostrowskiego i Dawida Sudra trzy punkty. Orłowcy byli lepsi na przestrzeni całego spotkania i wygrali zasłużenie, jednak w pierwszej połowie spisywali się poniżej oczekiwań.

Fotorelacja z meczu autorstwa Bartka Ziółkowskiego

Co więcej przed przerwą to Gdovia dochodziła do klarowniejszych sytuacji, jednak były to co najwyżej rzuty wolne oraz auty mocno wrzucane w pole karnego przez jednego z rywali. Poza tym przyjezdni nie zdołali poważniej zagrozić, natomiast myśleniczanie jakby bili głową w mur, gdyż przewaga w posiadaniu piłki kompletnie nie przekładała się na zimną krew pod bramką przeciwnika i brakowało ostatniego podania lub celnego strzału na bramkę.

Po przerwie kibice zobaczyli nieco odmienionego Orła, który z animuszem ruszył do ataku i na efekty nie trzeba było długo czekać. Najpierw świetnym strzałem zza pola karnego popisał się Michał Górka, który uderzył prostym podbiciem, a piłka tuż przy słupku zatrzepotała w siatce. Bramkę snajper Orła zadedykował swojemu synkowi, Stasiowi, a wraz z kolegami z drużyny zrobił także tradycyjną piłkarską kołyskę.

Wynik spotkania na 2:0 kilka minut później podwyższył Krzysztof Zając, a sposób w jaki przeprowadzili gospodarze tę akcję spowodował, że ręce same składały się do oklasków. Adrian Kasprzyk sprytnie wypatrzył Michała Górkę, ten zgrał przytomnie do Krzysztofa Zająca, a popularny Kijek kapitalnym wolejem z szesnastu metrów trafił w samo okienko bramki Gdovii.

W końcówce myśleniczanie mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie, jednak raz świetnie interweniował golkiper Gdovii, a w pozostałych sytuacjach na bakier było z precyzją. Gdovia w drugiej odsłonie zagroziła jedynie strzałem z rzutu wolnego bez większych problemów wyłapanego przez Marka Pajkę i tym sposobem myśleniczanie w końcu zagrali na zero w defensywie, a co przecież najważniejsze zgarnęli trzy punkty!

Przed meczem natomiast nastąpiło uroczyste wręczenie medali dla zawodników szkółki piłkarskiej Orliki Myślenice, którzy w ubiegłorocznych rozgrywkach Ligi Orlików dla roczników 2005 i 2006 zdobyli wicemistrzostwo myślenickiego podokręgu. Pamiątkowe medale wręczyli włodarze Podokręgu Piłki Nożnej Myślenice panowie Stefan Socha oraz Czesław Ulman. Wielkie gratulacje dla młodych Orłowców za znakomity wynik.

Orzeł Myślenice - Gdovia Gdów 2:0 (0:0)
M.Górka 55, Zając 58

ORZEŁ: Pajka - Leśniak, Mistarz, Kasprzyk, Maślak (73 Kasperek) - Pyzio (70 Jacenko), Sabała, Wyroba, Żak - Zając (85 Mikołajczyk), M.Górka (73 Lesiński)