Pcimianka rozbita w dziesiątkę, hat-trick Mariusza Kasperka!

Biorąc pod uwagę przedsezonowy przegrany wysoko sparing oraz porażkę juniorów młodszych na trudnym terenie w Pcimiu, trudno było przypuszczać, że Orłowcy zgarną trzy punkty w meczu II ligi juniorów starszych z faworyzowaną Pcimianką. Na domiar złego całą drugą połowę myśleniczanie grali w dziesiątkę po czerwonej kartce Łukasza Serafina. Pomimo tego wygrali 4:0 (1:0)!

Orzeł Myślenice tego dnia był bardzo dobrze dysponowany zarówno w defensywie jak i w ofensywie. Chociaż mecz był wyrównany i obie ekipy stworzyły sobie po kilka dogodnych sytuacji, to Arkadiusz Majda w bramce Orła nie dał się pokonać ani raz, kilkakrotnie ratując zespół przed utratą gola, a w drugiej bramce piłka zatrzepotała aż czterokrotnie.

W pierwszej połowie wynik spotkania otworzył Mariusz Kasperek, zdobywając bramkę strzałem zza pola karnego po podaniu Bartłomieja Mroza. Po zmianie stron trener Dawid Suder musiał dokonać pewnych roszad w składzie, gdyż z czerwoną kartką boisko opuścił Łukasz Serafin, a partnerujący mu na środku obrony Mateusz Pajka z uwagi na jutrzejszy mecz seniorów został zamieniony przez Pawła Maślaka. Nowa linia defensywna wsparta jeszcze przez Przemysława Panusia zdała egzamin na szóstkę zachowując czyste konto pomimo gry w osłabieniu.

Ofensywa natomiast pokazała się z równie dobrej strony, gdyż najpierw błędy w szeregach defensywnych Pcimianki wykorzystał Mariusz Kasperek, trafiając do siatki technicznym strzałem z ostrego kąta, a następnie dośrodkowanie Piotra Sragi z kornera kapitalną główką wykończył Arkadiusz Nosal, po której piłka wpadła w samo okienko bramki rywali.

Strzelanie nie skończyło się na trzech golach, gdyż w końcówce spotkania kolejną asystę Piotra Sragi na bramkę zamienił Mariusz Kasperek kapitalną bombą zza pola karnego. Orzeł tym samym zainkasował komplet punktów na trudnym terenie Pcimianki Pcim.

Pcimianka Pcim - Orzeł Myślenice 0:4 (0:1)