Orzeł Myślenice z dotacją z Fundacji LOTTO na budowę magazynu!

Orzeł Myślenice złożył wniosek do Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej w konkursie "Sportowo Kulturalnie Lokalnie" mający na celu przyznanie dofinansowań na remont, modernizację lub budowę obiektów infrastrukturalnych. Zarząd klubu zgłosił potrzebę budowy magazynu na sprzęt sportowy oraz pomieszczenia gospodarczego na urządzenia do utrzymywania terenów zielonych. Na ten cel na konto Orła Myślenice trafi 52 tysiące złotych z Fundacji LOTTO, a o pozyskanie tych środków wcale nie było łatwo!

540 wniosków złożono w całej Polsce, 80 zostało wybranych do finałowego etapu, a w nim oddano blisko 4 mln głosów. Do realizacji skierowanych zostało 27 inwestycji, a wśród nich projekt Orła Myślenice, który otrzymał łącznie ponad 82 tysiące głosów w internetowym plebiscycie graczy Totalizatora Sportowego. W ogólnopolskiej kampanii "Wygrywamy zaczyna się od WY" oraz w loterii promocyjnej z udziałem graczy LOTTO projekt klubu z Myślenic zajął bardzo wysokie ósme miejsce w Polsce, a drugie w województwie małopolskim.

- Z tego miejsca bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do osiągniętego przez nasz klub wyniku. Jesteśmy pod wrażeniem aż 82 tysięcy głosów i tak wysokiego miejsca w ogólnopolskim rankingu. Przede wszystkim pozyskane przez nas środki to kolejny impuls na poprawę infrastruktury naszego klubu - już wcześniej w Budżetach Obywatelskich zarówno gminy jak i województwa udawało nam się zaangażować społeczność Orła Myślenice i cieszymy się, że również tym razem siła w naszej drużynie pozwoliła na pozyskanie środków na rozbudowę naszego obiektu. Teraz przed nami kolejne wyzwanie, aby pozyskać środki na zabezpieczenie wkładu własnego do realizacji tej inwestycji - mówi Wojciech Cichoń, wiceprezes Orła Myślenice, który wraz z Adrianem Wygoną odebrał z rąk zarządu Totalizatora Sportowego oraz Fundacji LOTTO czek na realizację zadania. Uroczysta konferencja odbyła się w restauracji Roberta Lewandowskiego w Warszawie, a kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski jest głównym ambasadorem projektu.

Sportowo Kulturalnie Lokalnie

Efektem trwających od lipca kampanii Totalizatora Sportowego i konkursu Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej będzie dofinansowanie 27 obiektów w 16 województwach. W październiku akcję „Wygrywamy zaczyna się od WY” dodatkowo wsparła loteria promocyjna, w której gracze przez cały miesiąc mieli możliwość wylosowania nagród poprzez zakup dowolnego produktu LOTTO za min. złotówkę oraz oddania głosu na wybrany przez siebie obiekt sportowy lub kulturalny. Do wygrania w loterii były karty podarunkowe, piłki i koszulki z autografem Roberta Lewandowskiego. Na obiekty, które znalazły się w 2. etapie, łącznie oddano blisko 4 mln głosów. Na ich podstawie utworzono listę rankingową najbardziej pożądanych lokalnych inwestycji, z której Fundacja LOTTO wybrała laureatów.

– Akcja „Wygrywamy zaczyna się od WY” to wyjątkowa inicjatywa Totalizatora Sportowego. Składała się z trzech części: kampanii, konkursu i loterii promocyjnej. Tą ostatnią chcieliśmy podkreślić, że nasi gracze, kupując produkty LOTTO, wspierają sport i kulturę, ponieważ z każdej złotówki przeznaczonej na gry liczbowe LOTTO, 19 groszy trafia na obie te dziedziny. Tym razem też nie zawiedli, gdyż cała akcja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania: gracze LOTTO oddali łącznie blisko 4 mln głosów, a Totalizator Sportowy wydał ponad 31 mln kodów promocyjnych. Dzięki temu z dumą informujemy, że kolejne 27 obiektów sportowych lub kulturalnych otrzymało dofinansowanie o łącznej wartości 3 200 000 zł. Pokazaliśmy, że to wsparcie zaczyna się od nas, wygrywamy zaczyna się od WY, bo wygrywamy razem! – powiedziała Magdalena Kopka-Wojciechowska, członek zarządu Totalizatora Sportowego.

Od grudnia 2020 roku w działaniach na rzecz rozwoju sportu i kultury Totalizator Sportowy wspiera najlepszy piłkarz świata FIFA 2020 i 2021 i kapitan reprezentacji Polski, Robert Lewandowski, który tak podsumował całą akcję:

– Dziękuję za tę wspaniałą inicjatywę, jaką był konkurs na dofinansowanie obiektów sportowych i kulturalnych w Waszych okolicach. Gratuluję wszystkim zwycięzcom. Na początku mojej kariery piłkarskiej trenowałem w różnych warunkach, czasami naprawdę trudnych. Wiem, jak ważne jest, aby infrastruktura była na najwyższym poziomie, dlatego cieszę się, że dzięki Wam, a także graczom LOTTO, wsparcie otrzymają kolejne obiekty sportowe i kulturalne. Stworzyliście szansę rozwoju dla przyszłych sportowców, a także miłośników kultury. Nigdy nie przestawajcie marzyć i pamiętajcie, że wygrywamy razem, bo „Wygrywamy zaczyna się od WY”.

Pełne wyniki konkursu znajdują się na stronach: www.fundacjalotto.pl/sportowo-kulturalnie-lokalnie oraz www.gramywygrywamy.pl