Orzeł Myślenice w okręgowej I lidze młodzików!

10 meczów, 10 zwycięstw, 30 punktów, 82 gole strzelone i tylko 4 stracone – to bilans Orlików Myślenice w krakowskiej lidze młodzików i oczywiście awans do I ligi okręgowej, w której podopieczni trenera Kamila Ostrowskiego zagrają już w rundzie wiosennej. Wynik jest imponujący, chociaż do końca ważyły się losy awansu, gdyż również mocna w tym sezonie jest drużyna Pcimianki Pcim, która ostatecznie uplasowała się na drugiej pozycji, a zadecydował o tym ostatni mecz.

Pcimianka zdobyła 24 punkty, jedyne dwa mecze jakie przegrała to te z graczami Orła Myślenice. W Myślenicach padł wynik 3:1, natomiast w ostatniej kolejce zawodnicy Szkółki Piłkarskiej Orliki Myślenice udawali się do Pcimia i gdyby rywale wygrali lepszym stosunkiem bramek niż 3:1, to właśnie oni wiosną graliby w I lidze.

Początek spotkania to zdecydowana dominacja Pcimianki. Miejscowi stworzyli kilka okazji, jednak za każdym razem pewnie interweniował w bramce kapitan Bartosz Matoga. Pierwszy kwadrans należał do gospodarzy, ale jak to w piłce bywa… gola strzelili goście. Dwójkową akcję Kamila Depty z Przemysławem Majką, skutecznym strzałem w sytuacji sam na sam zakończył ten drugi i ku radości Orlików oraz licznie przybyłych na ten mecz rodziców myśleniczanie zbliżyli się do awansu.

Do końca meczu pozostało jednak wiele czasu, ale od zdobycia gola to Orliki przejęły inicjatywę i stwarzały kolejne sytuacje. Kluczowa dla losów meczu mogła być sytuacja, w której gracze Pcimianki nie skorzystali z prezentu defensywy Orła, nie trafiając do niemal pustej bramki. Niewykorzystana sytuacja zemściła się, gdy Sławek Chmiel kropnął z rzutu wolnego, a piłka po rękach bramkarza wpadła do siatki. Orliki wygrały 2:0 i awansowały do I ligi okręgowej, robiąc tym samym znakomity prezent trenerowi Kamilowi Ostrowskiemu, który dzień wcześniej wziął ślub!

Orliki:Bartosz Matoga – Radosław Ostrowski, Antoni Jachymczak, Mateusz Wójtowicz, Michał Mirochna, Przemysław Majka, Jakub Płoszaj, Sławomir Chmiel, Kamil Depta oraz Antoni Matejczyk, Eryk Druzgała, Przemysław Białoń, Piotr Galas

Wyniki runda jesienna 2014/15

Orzeł Myślenice – Milenium Skawina 13:1