Orzeł Myślenice mistrzem podokręgu w kategorii młodzików! Zawodnicy Szkółki Piłkarskiej Orliki Myślenice reprezentujący LKS Orzeł w corocznych prestiżowych zawodach o Puchar Podokręgu Piłki Nożnej Myślenice nie mieli sobie równych w kategorii młodzików (roczniki 2001 i młodsi), wygrywając całe zawody.

W eliminacyjnych bojach Orliki wygrały wszystkie mecze grupowe, aby w rozgrywanych w ubiegłą sobotę finałach w Wiśniowej, również nie mieć sobie równych. Finałowe zmagania młodzi Orłowcy rozpoczęli od zwycięstwa 7:0 z Płomieniem Brzączowice, następnie wygrali 4:0 z Trójką Myślenice i przed ostatnim meczem grupowym z Pcimianką Pcim podopieczni trenera Ostrowskiego mieli już gwarantowany awans do finału rozgrywek. Lekkie rozluźnienie spowodowało, że myśleniczanie stracili jedynego gola tego dnia i ostatecznie tylko zremisowali z Pcimianką 1:1.

Wielki finał był teatrem jednego aktora - w starciu z Karpatami Siepraw szybko wynik otworzył Wiktor Grochal, a kilkanaście sekund później podwyższył prowadzenie na 2:0 kapitalnym strzałem z woleja w samo okienko. W końcówce ten sam zawodnik dołożył kolejnego gola, kompletując hat-tricka i zdaniem obserwatorów dzięki skutecznej postawie przez cały turniej zasłużył na miano najlepszego zawodnika turnieju. Na indywidualne wyróżnienie zasłużył ponadto bramkarz Bartosz Matoga, który wielokrotnie ratował zespół przed utratą gola, a tak jak wspominaliśmy wcześniej w finale skapitulował tylko raz.

W meczu o trzecie miejsce Gościbia Sułkowice wygrała z Płomieniem Brzączowice. Piąte miejsce zajął Dalin Myślenice, który ograł w małych derbach miasta UKS Trójkę, natomiast dyplomy za siódme miejsce wpadły w ręce Pcimianki Pcim, którzy wygrali z Skalnikiem Trzemeśnia. Podczas uroczystej gali wręczenia nagród za sportową walkę zawodnikom podziękował sam prezes Podokręgu Myślenice Stefan Socha, wręczając puchary, dyplomy i medale wraz z Czesławem Ulmanem i Stanisławem Cichoniem.

Skład: Matoga Bartosz, Depta Kamil, Płoszaj Jakub, Grochal Wiktor, Gładysz Antoni, Sopiak Kacper, Ostrowski Radosław, Surówka Konrad, Stąsiek Mikołaj, Druzgała Eryk, Wójtowicz Mateusz, Pytlak JakubTrener Kamil Ostrowski