Orzeł II - reaktywacja!

Od początku sezonu 2016/17 w rozgrywkach klasy B występować będzie druga drużyna Orła Myślenice złożona głównie z byłych zawodników i wychowanków naszego klubu. Powstanie drużyny rezerw będzie jednocześnie szansą regularnych występów dla niektórych zawodników z pierwszej drużyny, którzy zagraliby w mniejszym wymiarze czasowym w V lidze.

B-klasowa drużyna będzie funkcjonować na zasadach rekreacyjnych, zawodnicy z własnych środków pokrywać będą większą część kosztów, jakie generuje drużyna, aby finanse pozyskiwane przez Orła mogły pozwolić rozwijać się przede wszystkim grupom młodzieżowym oraz pierwszej drużynie. Mecze rezerw w roli gospodarza Orłowcy rozgrywać będą na boisku ze sztuczną nawierzchnią na Zarabiu.

Powrót do gry zadeklarowało już kilka Orłowskich legend jak chociażby Dawid Łapa, Bartłomiej Guzik, Michał Lech, Jarosław Gracz, Łukasz Ferlak, Krzysztof Karpeta czy Kamil Ostrowski, którzy w poprzednich latach stanowili o sile pierwszej drużyny, święcąc z nią wiele sukcesów. Tę grupę uzupełniać będzie znaczna część młodszych zawodników, którzy są w większości wychowankami klubu lub oddanymi kibicami, a z różnych przyczyn nie są w stanie regularnie trenować z pierwszą drużyną. Swoją przygodę z piłką rozpoczyna między innymi Adrian Wygona, a nad realizacją projektu "Orzeł II - reaktywacja" czuwa zasłużony już dla Orła pomimo wciąż młodego wieku Bartłomiej Nawieśniak.

Pełną kadrę B-klasowych rezerw przedstawimy tuż przed rozpoczęciem rozgrywek, które zaplanowano na 21 sierpnia. Szczegóły dotyczące terminarza uzupełnimy w najbliższych dniach, gdyż kalendarz rozgrywek ustalony zostanie już w piątek 22 lipca. Według wstępnych ustaleń Orzeł zagra w drugiej grupie klasy B, w której występować będą rezerwy innych klubów. Na jedną rundę zaplanowano osiem spotkań ligowych. Na zdjęciu obok przedstawiamy stroje w jakich występować będą Orłowcy w B klasie sponsorowane przez firmy PANEL-POL oraz centrum ogrodnicze Amarylis.

Ponadto informujemy, że byli zawodnicy Orła lub inni, którzy są zainteresowani rekreacyjnym graniem na poziomie B klasy proszeni są o kontakt z Bartłomiejem Nawieśniakiem - 782-958-490.