Orłowcy wygrali charytatywny turniej w Wiśniowej!

Drużyna Cavalieros złożona z zawodników związanych tylko i wyłącznie z Orłem Myślenice wygrała charytatywny turniej "Zagrajmy dla Bartusia" w Wiśniowej. Orłowcy wygrali wszystkie mecze grupowe, a następnie pokonali wszystkich swoich rywali w fazie pucharowej.

W dwudniowym turnieju wzięło udział 16 drużyn, w sobotę rozegrano dwie grupy eliminacyjne, a w niedzielę kolejne dwie, aby o godzinie 15:00 rozpocząć fazę play-off. W grupie ekipa Cavalieros najpierw odprawiła drużynę "Piękni i Młodzi" stosunkiem, 10:0, następnie wygrała z drużyną Firma Budowlana Wojtas 5:2, aby na koniec pokonać Bętkowski Team 5:3.

Ćwierćfinałowym rywalem Orłowców była drużyna OSP Wierzbanowa, której doświadczeni myśleniczanie nie dali szans, wygrywając aż 8:1. Następnie przyszedł czas na półfinały. W pierwszym z nich spotkały się ekipy FB Wojtas oraz Brygada Górali, barwy której reprezentował jeden z zawodników Orła - Krzysztof Pyzio i okupił swój występ bolesnym urazem. Trzymamy kciuki za jego szybki powrót do zdrowia!

Drugi półfinał to spotkanie Cavalieros z drużyną Kow-Bud złożoną z lokalnych zawodników z Wiśniowej. Orłowcy w tym spotkaniu wyszli na prowadzenie po golu Krzysztofa Żaka, następnie wyrównali rywale, ale później po pięknej indywidualnej akcji Cavalieros na prowadzenie wyprowadził Dariusz Ślusarz, a za chwilę na 3:1 podwyższył Łukasz Ferlak. Rywali było stać jeszcze na gola kontaktowego w samej końcówce, jednak ostatecznie do finału awansowali myśleniczanie.

W wielkim finale spotkali się grupowi rywale, gdyż z drużyną Cavalieros rywalizowała Firma Budowlana Wojtas złożona z zawodników Limanovi Limanowa. Myśleniczanie pewnie wygrali to spotkanie po hat-tricku Adriana Kasprzyka, który zdobył w tym meczu gole prawą nogą, lewą oraz plecami. Orłowcy mieli jeszcze kilka szans na podwyższenie prowadzenia, bo świetne okazje zmarnowali Adrian Wygona, czy Dariusz Ślusarz. Niemniej jednak ostatecznie okazały puchar i złote medale wpadły w ręce zawodników Cavalieros, którzy przekazali trofeum małemu Bartusiowi. To właśnie na jego leczenie został przekazany cały dochód z imprezy, łącznie z wpisowym od drużyn, licytacją pamiątek, a także z loterii fantowej. W sumie prawie 8 tysięcy złotych.

Drużyna Cavalieros swoje zwycięstwo dedykuje ponadto Krzysztofowi Pyzio, który przebywa obecnie w szpitalu. Życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia i na boisko!

Cavalieros wystąpili w składzie: Marek Pajka, Dariusz Ślusarz, Adrian Wygona, Łukasz Ferlak, Kamil Ostrowski, Krzysztof Żak, Łukasz Mikołajczyk, Adrian Kasprzyk