Orliki Myślenice zwycięskie w ogólnopolskim turnieju Silver Cup 2014!

W ubiegły weekend odbył się dwudniowy mocno obsadzony IX Ogólnopolski Halowy Turniej Piłki Nożnej – Silver Cup 2014 dla zawodników z rocznika 2002. Zwycięzcami całego turnieju okazali się zawodnicy szkółki piłkarskiej Orliki Myślenice pod wodzą trenera Kamila Ostrowskiego. Myśleniczanie wygrali prawie wszystkie mecze w dwudniowej rywalizacji, a dodatkowo wyróżniony został Bartosz Matoga, uznany najlepszym bramkarzem turnieju.

Uznane marki jak Gwarek Zabrze, APG Gliwice czy Hetman Włoszczowa to drużyny, które pokonały setki kilometrów w celu uczestnictwa w tym turnieju. Do tego Borek Kraków, Pcimianka, czy Wawel Kraków – walka o końcowy triumf zapowiadała się niezwykle emocjonująco. Orliki trafiły do grupy z Strzelcem Budzów, Gwarkiem Zabrze, Hetmanem Włoszczowa oraz Borkiem Kraków.

Pierwszy mecz to zwycięstwo 4:2 z Strzelcem dzięki dwóm bramkom Kamila Depty oraz trafieniom Kuby Płoszaja i Sławomira Chmiela. Najwięcej trudu podopiecznym trenera Ostrowskiego przyniosło spotkanie z Gwarkiem Zabrze, które udało się ostatecznie wygrać 2:1 po trafieniach Sławka Chmiela i Kamila Depty. Komplet punktów przynioósł także bój Hetmanem, który zakończył się wynikiem 3:2 po dwóch golach Sławka Chmiela oraz trafieniu Mateusza Wójtowicza.

W ostatnim sobotnim meczu grupowym Orliki zmierzyły się z drużyną Borku Kraków i doznały jak się później okazało jedynej porażki w całych rozgrywkach, przegrywając 0:1, ale nie przeszkodziło to w wyjściu do fazy finałowej, w której myśleniczanie grali o zwycięstwo w całym turnieju. Drugiego dnia podopieczni Kamila Ostrowskiego rywalizowali z Gwarkiem Zabrze i Pcimianką Pcim – najlepsza ekipa z tego trójmeczu awansowała do finału. Najpierw myśleniczanie zmierzyli się ze szkółką z Zabrza i wygrali 1:0, a złotego gola w tym spotkaniu zdobył… bramkarz Orlików Bartosz Matoga, który huknął z drugiego końca hali, a piłka zatrzepotała w siatce i to trafienie zadecydowało o zwycięstwie. Następnie przyszedł czas na potyczkę z Pcimianką, w której tylko wygrana dawała wejście do finału. Orliki prowadzili po bramce Sławka Chmiela, ale w końcówce rywale wyrównali i byli bliżej finału. Zadecydował piękny gol piętką Kuby Płoszaja i ostatecznie o złoty medal zagrali gracze z Myślenic.

W wielkim finale Orliki zmierzyły się z gospodarzami turnieju – Watrą Zawoja i przekonująco wygrali 4:2 po dwóch golach Kuby Płoszaja oraz również dwóch bramkach w wykonaniu Sławka Chmiela. Złote medale przypadły więc graczom Szkółki Piłkarskiej Orliki Myślenice, a także jak informowaliśmy we wstępie najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Bartosz Matoga.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Orliki Myślenice:Bartosz Matoga (c) – Radosław Ostrowski, Antoni Matejczyk, Przemysław Majka, Sławomir Chmiel, Konrad Surówka, Mateusz Wójtowicz, Kamil Depta, Antoni Jachymczak, Jakub Płoszaj, Szymon Gościniak, Michał Mirochna, Eryk Druzgała.TrenerKamil Ostrowski.KierownikMonika Depta.