Młodzicy walczą o ligowe punkty w krakowskiej I lidze!

Zawodnicy szkółki piłkarskiej Orliki Myślenice, którzy reprezentują Orła Myślenice w krakowskiej I lidze młodzików mają za sobą trzy pierwsze mecze ligowe. Najpierw podopieczni trenera Michała Cichonia ulegli u siebie faworyzowanej Pcimiance Pcim, później zremisowali bezbramkowo na wyjeździe z Puszczą Niepołomice, a w ostatnim spotkaniu przegrali 0:3 (0:2) z silną ekipą Raby Dobczyce na własnym obiekcie.

Sobotni mecz z Rabą do piętnastej minuty był niezwykle wyrównany, a Orłowcy mogli prowadzić już w pierwszej minucie meczu, kiedy Michał Mirochna silnie uderzył, ale nikt nie zdołał dobić odbitej przez bramkarza piłki. We wspomnianej 15 min. goście wyszli na prowadzenie, kiedy w zamieszaniu podbramkowym wpakowali piłkę do bramki Karola Boniora.

Parę minut poźniej było już 2:0, silnie uderzona piłka odbiła się od poprzeczki i od ziemi a ku zdziwieniu gospodarzy sędzia uznał iż futbolówka przekroczyła linię bramkową. Po przerwie biało-zieloni dzielnie walczyli ze starszymi rywalami i nie poddawali się do końca spotkania. Niestety piekielnie mocne uderzenie jednego z zawodników Raby znalazło drogę do siatki i było 3:0. W końcówce znakomitą okazję do zmniejszenia rozmiarów porażki miał Mikołaj Sabała, ale w pojedynku sam na sam górą z tego starcia wyszedł bramkarz Raby.

Mimo porażki należy pochwalić cały zespół, który pozostawił wiele zdrowia, sił i serca na boisku. Wielkie słowa uznania należą się również bramkarzowi - Karolowi Boniorowi, który kilkakrotnie ratował zespół przed utratą bramki.

Skład w meczu z Rabą: Karol Bonior, Oliwier Szlachetka, Karol Łabędzki, Jakub Opryszek, Jakub Kopta, Michał Mirochna (kpt), Mateusz Tomal, Szymon Miernik, Kacper Depta z ławki pomagali kolegom Szymon Irzyk, Patryk Kiebuła, Mikołaj Sabała, Piotr Majcherczyk, Bartek Gromala, Jakub Łopata, Mikołaj Lenart