Młodzicy pokonali Puszczę Niepołomice

Zawodnicy szkółki piłkarskiej Orliki Myślenice reprezentujący Orła Myślenice w krakowskiej I lidze młodzików po kilku niepowodzeniach w tej jakże wymagającej lidze w końcu się zrehabilitowali, odnosząc okazałe zwycięstwo nad renomowaną Puszczą Niepołomice. Podopieczni trenera Michała Cichonia wygrali 6:2.

Młodzi Orłowcy mimo tego, że to spotkanie rozgrywali na bocznym boisku udowodnili, że czują się na nim jak ryba w wodzie. Pokazali w tym meczu prawdziwy, waleczny Orłowski charakter i już od pierwszej minuty widać było, że ogromnie zależało im na zwycięstwie w tym trudnym pojedynku. Zabójcze 5 minut w wykonaniu Orła przyniosło aż trzy trafienia dla biało-zielonych.

Pierwszą bramkę w tym meczu zdobył Piotr Majcherczyk wbijając piłkę do siatki w zamieszaniu podbramkowym, kolejne trafienie dołożył Bartek Gromala wyśmienicie przerzucając piłkę nad wysuniętym bramkarzem gości - bramka stadiony świata. Autorem trzeciego gola również był Bartek Gromala, który huknął jak z armaty, a futbolówka odbiła się od słupka i wylądowała w siatce.

W drugiej połowie Orłowcy również pokazali charakter i wolę zwycięstwa. Kolejną bramkę zdobył Gromala, kompletując hat-tricka, a asystę przy tym trafieniu zanotował kapitan Michał Mirochna. Kolejne dwie piękne bramki dla młodych Orłów zdobył doświadczony kapitan Michał Mirochna, który pewnie wykańczał znakomite akcje swojej drużyny. W końcówce dwie honorowe bramki zdobyli goście z Niepołomic, ustalając wynik spotkania na 6:2.

W tym meczu należy pochwalić całą drużynę Orła, zawodnicy pokazali, że potrafią wygrywać oraz, że drzemie w nich wielka wola walki i zwycięstwa. Na wielkie słowa pochwały zasłużyli gracze formacji defensywnej, którzy skutecznie przerywali groźne akcje rywali, a w bramce samego siebie przechodził Karol Bonior, który kilkakrotnie ratował drużynę przed strata bramki.

Orzeł Myślenice - Puszcza Niepołomice 6:2 (4:0)
Piotr Majcherczyk, Bartłomiej Gromala (3), Michał Mirochna (2)

ORZEŁ: Karol Bonior - Daniel Knapczyk, Dominik Dąbrowski, Karol Łabędzki, Jakub Kopta, Jakub Opryszek, Michał Mirochna (kapitan), Bartłomiej Gromala, Piotr Majcherczyk. Z ławki wchodzili: Szymon Miernik, Patryk Kiebuła, Filip Siedlecki, Szymon Irzyk, Kamil Betlej, Jakub Łopata