Michał Płatek i Maksymilian Koza z Orlików do Cracovii!

Kolejni zawodnicy szkółki piłkarskiej Orliki Myślenice zostali zauważeni przez kluby piłkarskie z ogólnopolskiej czołówki. Michał Płatek z rocznika 2006 oraz Maksymilian Koza z rocznika 2007 od początku sezonu 2018/19 reprezentować będą Cracovię Kraków. Gratulujemy i życzymy sukcesów w drużynie "Pasów".

Michał Płatek w szkółce Orliki Myślenice trenował od początku swojej piłkarskiej przygody, natomiast Maksymilian Koza przez ostatnie półtorej roku. Dziękujemy obydwóm zawodnikom za wspólne chwile i cieszymy się, że nasz sztab szkoleniowy mógł mieć udział w ich piłkarskiej edukacji.

Co ciekawe Michał Płatek i Maksymilian Koza to nie jedyni zawodnicy, którzy ze szkółki lub Orła Myślenice trafiali do Cracovii. W tym okienku transferowym juniorów młodszych w Centralnej Lidze Juniorów zasilił także Kamil Topa z rocznika 2002, a od lat rocznik 2001 reprezentuje Adam Malisz, który również swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Orlikach Myślenice.

Transfery młodych zawodników naszego klubu do najlepszych klubów z Małopolski i nie tylko są dumą dla naszej szkółki, ale także udowadniają, że trenując w naszej szkółce i klubie można wypłynąć na głębokie wody w piłkarskim świecie. Oprócz wspomnianych zawodników w poprzednich latach z Orlików i Orła na szczebel centralny trafili też między innymi Sławomir Chmiel, Bartosz Matoga, Kacper Depta, Oleksandr Jacenko, czy Antoni Matejczyk. W dodatku Matoga i Chmiel mają za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski.

Zapraszamy na treningi naborowe - 8 września 11:00 oraz 15 września 11:00