Krakus najlepszy, Orliki z brązem - to było Przedwiośnie Pełne Energii!

Krakus Nowa Huta wygrał turniej PESMENPOL ORZEŁ CUP dla kategorii młodzików, rozgrywany w ramach realizowanego przez klubu Orzeł Myślenice projektu "Przedwiośnie Pełne Energii - Turniej Sportowy Dla Dzieci", współfinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Gminę Myślenice oraz Podokręg Piłki Nożnej w Myślenicach. W dwudniowym turnieju zagrało blisko 120 zawodników, a każda drużyna na murawie spędziła blisko 200 minut!

W sobotnich eliminacjach w grupie A los skojarzył drużyny Krakusa Nowa Huta, Master Kids Skawa, Raby Dobczyce i Radziszowianki Radziszów. Na faworyta rozgrywek wyrosła Radziszowianka, która wygrała wszystkie mecze i z pierwszego miejsca awansowała do złotego finału. Co ciekawe pozostałe trzy zespoły miały na swoim koncie po trzy punkty i o awansie do złotego finału zdecydowała "mała tabela". Najlepszy bilans miał w niej MKS Krakus i awansował do najlepszej czwórki.

Również bezpośredni bilans między trzema zespołami decydował o awansie w grupie B. Tutaj po sześć punktów zgromadziły Karpaty Siepraw, Orliki Myślenice i Sokół Słopnice. Ostatecznie najlepsze różnice bramkowe wypromowały dwie z wymienionych ekip, a Sokół Słopnice musiał zadowolić się grą w niedzielnym srebrnym finale.

Niedzielne zmagania dostarczyły sporo emocji. Ostatecznie w rozgrywanym rano srebrnym finale najlepsza okazała się AP MasterKids Skawa, pokonując najpierw Topór Tenczyn, a później Rabę Dobczyce w finale. Trzecie miejsce zajął Sokół Słopnice. Bardzo wyrównana natomiast była rywalizacja w złotym finale - najpierw Radziszowianka do grupowego kompletu zwycięstw dorzuciła fantastyczny mecz w półfinale, pokonując wysoko Orliki Myślenice, a późniejsze mecze rozstrzygała zaledwie jedna bramka i każda padała w samej końcówce zawodów. W drugim półfinale Krakus pokonał 1:0 Karpaty Siepraw strzelając gola na dwie minuty przed końcem.

W meczu o brąz trafienie Jakuba Leśniaka efektownym szczupakiem w okienko dało trzecie miejsce Orlikom Myślenice, które pokonały Karpaty Siepraw. Wielki finał to typowa wymiana sił, a rozpędzona wcześniej Radziszowianka Radziszów nie mogła znaleźć sposobu na dobrze dysponowanego w bramce Krakusa Konrada Pajdosa. Bramkę strzelili za to Krakowianie w końcówce drugiej połowy, a gol Macieja Wójcika zdecydował o ich końcowym triumfie.

Organizatorzy nagrodzili indywidualnymi wyróżnieniami najlepszego strzelca Dawida Dudka z Karpat Siepraw, a także najlepszego bramkarza Konrada Pajdosa z Krakusa Nowa Huta. W turniejowej Drużynie Marzeń znaleźli się ponadto: Igor Pęcek (Topór Tenczyn), Kacper Bokowy (Sokół Słopnice), Maciej Szot (Raba Dobczyce), Daniel Stolz (MasterKids Skawa), Maciej Barcik (Karpaty Siepraw), Jakub Leśniak (Orliki Myślenice), Piotr Piwowoński (Radziszowianka Radziszów) i Maciej Wójcik (MKS Krakus).

W ramach realizacji zadania Przedwiośnie Pełne Energii - Turniej Sportowy Dla Dzieci", współfinansowanego ze środków Województwa Małopolskiego w okresie marca i kwietnia każdy zawodnik z Małopolski będzie mógł natomiast spróbować swoich sił w otwartych treningach dla roczników 2011 i 2012 na myślenickich obiektach. Zajęcia mają charakter pokazowy i dobrowolny, natomiast ich następstwem może być przyjęcie do naszej akademii piłkarskiej. Na zajęcia można zgłosić się telefonicznie u trenerów: Wojciech Dudzik 664 046 179 lub Jakub Stasiak 509 904 026.

SOBOTA:

GRUPA A
Krakus - MasterKids 4:0 (Kopeć, Dziemba, Wójcik, Nędza)
Raba - Radziszowianka 0:2 (Szydłowski, Łopata)
Krakus - Raba 2:3 (Dziemba, Wójcik - Spytek, Szot, Matuła)
MasterKids - Radziszowianka 0:2 (Kubacki, Łopata)
Krakus - Radziszowianka 2:3 (Babraj, Tondyra - Łopata, Śliwa, Kopacz)
MasterKids - Raba 3:1 (Miraj, Barbaś, Stolz - Ruman)

1. Radziszowianka
2. Krakus
3. MasterKids
4. Raba