Koncertowa gra z Tymbarkiem, 4:1 dla Orła!

W ubiegły weekend Orzeł Myślenice zmierzył się w kolejnym meczu kontrolnym w ramach przygotowań do nowego sezonu z IV-ligowym KS Tymbark na wyjeździe. Orłowcy zrehabilitowali się za ostatnią porażkę z Hutnikiem Nowa Huta w środku tygodnia i pokazali, że był to jedynie wypadek przy pracy, wygrywając 4:1 w Tymbarku.

Od początku do końca spotkania podopieczni trenerów Kamila Ostrowskiego i Dawida Sudra narzucili tempo grze i przeważali, a zwycięstwo mogło być jeszcze bardziej okazałe, gdyby nie zawiodła skuteczność. Wynik otworzył jeden z nowych zawodników Orła, którego mamy nadzieję, przyszłość wyjaśni się w najbliższych dniach i zostanie oficjalnie zaprezentowany jako zawodnik naszego klubu.

Zaczęło się od świetnej piłki penetrującej od Dąbrowy do Kasperka, a ten będąc sam na sam z jednym ze stoperów odegrał do lepiej ustawionego testowanego zawodnika, który efektowną podcinką trafił na 1:0. Za chwilę ten sam zawodnik podwyższył na 2:0 po dwójkowej akcji z Michałem Górką. Przed przerwą dwie kapitalne okazje miał jeszcze Wyroba, ale przez zwichrowany celownik dorobek Orła nie został powiększony, a rywale strzelili z karnego na 2:1.

W drugiej połowie najpierw po efektownej akcji Zająca piłkę do pustej bramki skierował Jakub Bartosz, a wynik ustalił testowany, który skompletował hat-tricka, trafiając do siatki z rzutu karnego. Zwycięstwo byłoby bardziej okazałe gdyby swoje okazje wykorzystali jeszcze Górka, Zając, Wyroba, czy Pyzio.

Kolejny sparing Orłowcy zagrają w najbliższą sobotę, mierząc się z Płomieniem Limanowa.