Juniorzy pewnie pokonali Rudnik

Siedem bramek oglądano w niedzielne przedpołudnie na obiekcie Orła Myślenice, kiedy to juniorzy naszego klubu zmierzyli się w ramach II ligi z rówieśnikami z Rudnika. Mecz zakończył się wynikiem 6:1 (2:0), a gole przed przerwą zdobyli Mateusz Sabała i Karol Turała, natomiast wprowadzony w przerwie Mariusz Kasperek skompletował klasycznego hat-tricka. Wynik ustalił Mateusz Pajka z rzutu karnego.

Orłowcy od początku grali długo i cierpliwie piłką. Konsekwencją tej taktyki było wiele sytuacji podbramkowych. Strzały oddawali między innymi Turała, Sabała, czy Kuzar, jednak nie znalazły one drogi do siatki. Najbliżej był następnie Sraga, ale minimalnie chybił w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Podopieczni trenera Dawida Sudra zdobyli w końcu gola z rzutu wolnego. Kuzar został sfaulowany przed polem karnym, a technicznym strzałem tuż przy słupku popisał się Mateusz Sabała, wyprowadzając Orła na prowadzenie. Swoją sytuację miał później znowu Kuzar, lecz i tym razem przegrał pojedynek oko w oko z bramkarzem Rudnika.

Przed przerwą bramkę zdobył jeszcze Turała, który dobijał strzał Kuzara po zespołowej akcji. Goście zagrozili raz z rzutu rożnego, a następnie strzałem zza szesnastki. Po przerwie natomiast swoje show rozpoczął wspomniany wcześniej Kasperek.

Napastnik Orła szybko wykorzystał dwie dogodne sytuacje, zdobywając dwa gole. Później inicjatywę przejęli na moment goście i zagrozili bramce strzeżonej przez Majdę. Raz strzał napastnika wybronił golkiper Orła, później również powstrzymał napastnika rywali w sytuacji sam na sam, a w międzyczasie hat-tricka skompletował Kasperek strzałem z rzutu wolnego.

Również przyjezdni zdobyli bramkę po strzale Budzowskiego ze stałego fragmentu gry, a w ostatnich minutach w polu karnym faulowany był Pajka i sam kapitan Orła wymierzył sprawiedliwość, trafiając na 6:1 z jedenastki. Okazje do podwyższenia prowadzenia mieli jeszcze wprowadzeni z ławki Bugajski i Kania oraz Fąfara, jednak piłka po ich strzale nie znalazła drogi do siatki. Również Majda w końcówce udanie interweniował, zapobiegając utracie drugiego gola.

Orzeł Myślenice - LKS Rudnik 6:1 (2:0)
Mateusz Sabała, Karol Turała, Mariusz Kasperek 3, Mateusz Pajka (rz.k)

ORZEŁ: Majda - Jamróz (60 Tomal), Fąfara, Serafin, Mróz (60 Bugajski) - Turała (65 Zegiel), Bartosz, Pajka, Sabała (46 Sroka), Kuzar (46 Kasperek) - Sraga (46 Kania)