Jakub Bartosz wypożyczony z Cracovii do Orła!

Już możemy oficjalnie potwierdzić, że 16-letni Jakub Bartosz został wypożyczony do Orła Myślenice z Cracovii. Młody skrzydłowy będzie trenował i występował zarówno w seniorach, gdzie powiększy rywalizację wśród młodzieżowców jak również w zespołach juniorskich.

Jakub Bartosz wciąż jest juniorem młodszym, ale z uwagi na brak podpisanej umowy wypożyczeniowej przez Cracovię nie mógł wystąpić w inauguracyjnym meczu przeciwko Puszczy Niepołomice w I lidze juniorów młodszych. Dzisiaj prawdopodobnie otrzyma szansę występu w meczu seniorów w Pucharze Polski, a także zobaczymy go na murawie w najbliższych spotkaniach ligowych juniorów starszych (w czwartek z Karpatami) i młodszych (w niedzielę z Krakusem Swoszowice).

Z Cracovią w trampkarzach Bartosz sięgnął po mistrzostwo Małopolski, natomiast już w ubiegłym sezonie był wypożyczony do Orła, gdzie łącznie w juniorach młodszych i starszych rozegrał 28 meczów, w których strzelił 14 bramek. Pomimo tego, że nie miał jeszcze skończonych 16 lat, to otrzymał stosowne pozwolenie Wydziału Gier MZPN oraz lekarza sportowego do występów w seniorach, dzięki czemu zadebiutował w pierwszej drużynie Orła i ma w swoim dorobku na ten moment 3 występy w V lidze oraz jeden w Pucharze Polski.

Ponadto nowymi zawodnikami w juniorach młodszych są napastnik Hubert Suder (rocznik 2001) występujący poprzednio w Orle Nowa Wieś, Filip Pilch (2001) z UKS Trójka Myślenice, Filip Mistarz (2000) z Dalinu Myślenice, a także bramkarz Michał Szafrański (2000) z Skalnika Trzemeśnia, o którym wspominaliśmy przy okazji transferów pierwszej drużyny.