Hokejowy wynik w juniorskim meczu na szczycie

W ostatnim meczu rundy jesiennej juniorzy starsi Orła Myślenice podejmowali drugi w tabeli Beskid Tokarnia. Podopieczni trenera Dawida Sudera chcieli optymistycznym akcentem zakończyć rundę oraz zbliżyć się do trzeciej lokaty w tabeli, ale skuteczny Beskid strzelił aż pięć goli w Myślenicach, na co Orłowcy odpowiedzieli czterema trafieniami...

Decydujący o końcowym wyniku był początek, w którym Orłowcy dostali zimny prysznic od przyjezdnych. Najpierw po błędzie golkipera, a później złym ustawieniu Orlowców Beskid zdobywał bramki. W efekcie w 20. minucie było już 0:3. Przed przerwa liczni jak na mecz juniorów kibicie oglądali jeszcze trzy bramki. Pierwszego gola zdobył Mateusz Pajka po indywidualnej akcji, a następnie Beskid od razu podwyższył na 4:1.

Podrażnieni Orłowcy przed przerwa meczu zdobyli drugą bramkę sprawa duetu Mateusz Pajka - Mariusz Kasperek. Pierwszy zagrał w uliczkę drugiemu, a ten pewnie zamienił podanie na bramkę. Po przerwie goście już tak nie przeważali, ale za to groźnie kontrowali próbujących odrobić straty Orłowców.

Orzeł miał zdecydowanie więcej z gry i tworzył kolejne sytuacje podbramkowe, ale nie potrafił ich wykorzystać. Próby Kuzara, Sabały, czy Kasperka wyłapywał bramkarz, a strzał głową Pajki minimalnie minął bramkę. Serię nieskutecznych prób przerwał Tomasz Bugajski, strzelając na 4:3, gdy po dośrodkowaniu z kornera wybita piłka trafiła pod jego nogi przed polem karnym, a ten huknął bez zastanowienia i futbolówka znalazła drogę do siatki. W międzyczasie po jednej z kontr Beskid podwyższył prowadzenie.

Następnie swoje próby miał Kuzar, który najpierw strzelał z dwudziestego metra, ale bramkarz był na posterunku, a chwilę później w zamieszaniu w polu karnym efektowną piętka zdobył bramkę. Warto zaznaczyć, że była to jego pierwsza bramka po długiej przerwie od piłki. W końcówce Orlowcy atakowali jeszcze śmielej, ale bez skutku i spotkanie zakończyło się wynikiem 5:4 Tym samym juniorzy Orla kończą rundę jesienna na czwartej pozycji w tabeli II ligi juniorów starszych.

Orzeł Myślenice - Beskid Tokarnia 4:5 (2:4)
Mateusz Pajka, Mariusz Kasperek, Tomasz Bugajski, Paweł Kuzar

ORZEŁ: Zeigel (46' Majda). - Turała, Pajka, Serafin, Mróz - Bugajski, Nosal, Bartosz, M.Sabala, Kuzar - Kasperek