Historyczny sukces trampkarzy, zdobyli mistrzostwo I ligi!

Futbol młodzieżowy w Orle Myślenice zaczyna zbierać żniwa pracy u podstaw. W ostatnich latach kilka sukcesów osiągali zawodnicy z młodzików i trampkarzy, wczoraj kolorowymi literami na kartach historii zapisali się trampkarze z roczników 2001 i 2002 wygrywając rozgrywki krakowskiej I ligi trampkarzy!

Dla trampkarzy Orła jest to zdobycie drugiego mistrzostwa w tym sezonie, gdyż jesienią wywalczyli awans do I ligi, wygrywając myślenicką II ligę z kompletem zwycięstw. Pierwsze miejsce w I lidze rozgrywkach uprawnia podopiecznych trenera Kamila Ostrowskiego do gry w barażu z Krakusem Nowa Huta o awans do Małopolskiej Ligi Trampkarzy. Już teraz życzymy powodzenia młodym Orłowcom, a co ważne w barażu nie mogą już zagrać zawodnicy z rocznika 2001, gdyż w przyszłym sezonie będą juniorami młodszymi.

O pierwszym miejscu zadecydował ostatni mecz z Wisłą Jeziorzany na własnym obiekcie. Wobec zwycięstwa Borku Kraków z Puszczą Niepołomice młodzi Orłowcy musieli ten mecz wygrać, aby zająć pierwsze miejsce w rozgrywkach. W przypadku porażki to Wisła Jeziorzany zajęłaby pierwsze miejsce, natomiast remis promował ekipę Borku Kraków, która dzięki lepszemu stosunkowi bramek na wyjeździe wyprzedziłaby w takiej sytuacji myślenickiego Orła.

Podopieczni trenera Kamila Ostrowskiego świadomi stawki tego meczu rozpoczęli to spotkanie bardzo ostrożnie, ale dłużej od rywali utrzymywali się przy piłce i stwarzali kolejne sytuacje. Najpierw kilkukrotnie dali się złapać na pułapki ofsajdowe wysoko grającej defensywy Wisły, ale w końcu impas strzelecki został przełamany.

Prawą stroną urwał się Przemysław Majka, wpadł z piłką w pole karne i strzelił w długi róg. Strzał nie był najwyższych lotów, ale błąd popełnił golkiper gości i futbolówka wpadła do siatki. Jeszcze przed przerwą po zespołowej akcji Denis Babycz wycofał do Antoniego Matejczyka, a ten po profesorsku trafił do siatki. Trzeci gol padł już w drugiej połowie kiedy to Igor Kostiuk wypatrzył Antoniego Jachymczaka, a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie dał mu szans na skuteczną interwencję. Orłowcy mieli jeszcze kilka okazji, między innymi Kacper Firek, Igor Kostiuk i Denis Babycz mylili się w sytuacjach stuprocentowych, ostatecznie jednak Orzeł zgarnął trzy punkty, a na szczególne wyróżnienie zasługuje postawa Bartosza Bodziocha, który przez całą rundę był wyróżniającą się postacią bloku defensywnego, a i w tym spotkaniu kilka razy uratował zespół z opresji.

Po końcowym gwizdku przyszedł czas na świętowanie zwycięstwa, a na obszerne podsumowanie tego sezonu w wykonaniu naszych trampkarzy przyjdzie jeszcze czas. Trzymamy kciuki za udany występ w barażu o wejście do Małopolskiej Ligi Trampkarzy!

Orzeł Myślenice - Wisła Jeziorzany 3:0 (2:0)
Przemysław Majka, Antoni Matejczyk, Antoni Jachymczak

ORZEŁ: Baran - Majka, Bodzioch, Gładysz, Firek - Sopiak, Kostiuk, Grochal - Strugalski, Babycz, Mika oraz Wójtowicz, Matejczyk, Jachymczak, Stąsiek, Depta