Dziewięć bramek juniorów w meczu z Rabą Dobczyce

Pogromem zakończył się poniedziałkowy mecz 12. kolejki II ligi juniorów, w którym Orzeł Myślenice grał na wyjeździe z Rabą Dobczyce. Podopieczni trenera Dawida Sudera zaaplikowali rywalom aż dziewięć goli, tracąc przy tym jedną. Po dwa gole strzelili Mariusz Kasperek, Jakub Bartosz, a po jednym Krzysztof Jamróz, Bartłomiej Mróz, Tomasz Sabała, Mateusz Pajka oraz Piotr Sraga.

Wynik spotkania otworzył w dziesiątej minucie Mariusz Kasperek, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem. Chwilę później ten sam zawodnik podwyższył na 2:0 w bliźniaczo podobnej akcji po podaniu Tomasza Sabały. Trzeci gol to kombinacyjnie rozegrany rzut rożny, po którym Tomasz Sabała wyłożył na piąty metr, a formalności dopełnił Krzysztof Jamróz.

Jeszcze przed przerwą na 4:0 podwyższył Jakub Bartosz, trafiając do siatki w sytuacji sam na sam z bramkarzem Raby. Tuż po przerwie asystę Bartłomieja Mroza na bramkę zamienił Mateusz Pajka, a chwilę później padła najpiękniejsza bramka tego spotkania, kiedy kapitalnie nad murem z rzutu wolnego przymierzył Piotr Sraga, trafiając w samo okienko bramki Raby.

Kolejny gol to zasługa indywidualnego rajdu Tomasza Sabały, a chwilę później do siatki trafił Bartłomiej Mróz. Ponadto w międzyczasie Raba zdobyła gola honorowego, ale wynik na 9:1 ustalił w końcówce Jakub Bartosz. Wysokie zwycięstwo juniorów starszych na pewno cieszy, ale należy zaznaczyć, że wynik mógł być nawet dwucyfrowy, gdyby gole padły w którejś z wyśmienitych sytuacji zmarnowanych przez Sebastiana Kanię, Mateusza Pajkę, Bartłomieja Mroza, Andrzeja Salawę, czy Tomasza Sabałę.

Raba Dobczyce - Orzeł Myślenice 1:9 (0:4)
Mariusz Kasperek 10, 14, Krzysztof Jamróz 23, Jakub Bartosz 35, 87, Mateusz Pajka 47, Piotr Sraga 58, Tomasz Sabała 71, Bartłomiej Mróz 78

ORZEŁ: Ziółkowski (63 Zegiel) - Salawa, Pajka (84 min), Serafin, Jamróz - T.Sabała, Nosal (63 Turała), M.Sabała (46 D.Sroka), Sraga (63 Kania), Bartosz - Kasperek (46 Mróz)