Dawid Suder nowym trenerem juniorów starszych, zmiany w sztabie szkoleniowym

Nastąpiło kilka zmian w sztabie szkoleniowym grup młodzieżowych Orła Myślenice. Dotychczasowego trenera juniorów starszych Bartłomieja Łętochę zastąpił Dawid Suder. Z tego miejsca składamy serdeczne podziękowania dla trenera Łętochy za serce włożone w prowadzenie drużyny przez ostatni rok.

Nowy szkoleniowiec Dawid Suder poprzednio z sukcesami pracował w juniorskich drużynach Raby Dobczyce. Jest trenerem II klasy od 2011 roku z licencją PZPN A 214/12/A, a ponadto w 2008 roku ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie. Uczestniczył w wielu kursokonferencjach, między innymi od 2006 do 2013 roku cyklicznie brał udział w kursokonferencjach metodyczno-szkoleniowych trenerów i instruktorów w Krakowie. W swoim dorobku Dawid Suder ma także udział w konferencjach dotyczących szkolenia dzieci i młodzieży na świecie (Warszawa 2011 oraz 2013), a ponadto ukończył kurs Coever Coach Assistant w Katowicach (2012), jest licencjonowanym trenerem Polisch Soccer Skills (2013), a w tym roku poznał plan szkolenia od U-6 do U-19 według systemu holenderskiego na konferencji w Krakowie.

W swojej dotychczasowej pracy szkoleniowej, Dawid Suder osiągnął wiele sukcesów, między innymi awans do krakowskiej I ligi juniorów - z Karpatami Siepraw (2012) oraz do II ligi juniorów z rezerwami Raby Dobczyce (2011). Sporymi osiągnięciami są ponadto I miejsce w turnieju halowym organizowanym przez Podokręg Myślenice - w 2012 z juniorami młodszymi Raby Dobczyce i w 2014 z juniorami starszymi. Warto zaznaczyć, że w latach 2012-2014 aż dziewięć razy drużyny prowadzone przez trenera Sudera plasowały się na medalowych miejscach w halowych turniejach organizowanych przez MZPN w kategorii od młodzików po juniorów starszych. Chlubę przynosi także III miejsce w krakowskiej fazie ogólnopolskiego turnieju Deichmann Minimistrzostwa 2014 z orlikami Raby Dobczyce.

Liczymy więc na owocną współpracę trenera Dawida Sudera z juniorami starszymi Orła Myślenice i już teraz zapraszamy wszystkich zawodników urodzonych w rocznikach 1996, 1997, 1998 i 1999 na wspólny trening juniorów starszych i młodszych w środę 6 sierpnia o godzinie 18:00 na obiektach Orła Myślenice. Prosimy o jak najlepszą frekwencję, gdyż ustalony zostanie plan zajęć na najbliższe miesiące, a nowi trenerzy będą chcieli porozumieć się ze swoimi podopiecznymi w kwestii zbliżającego się wielkimi krokami sezonu 2014/15.

Zmiany nastąpiły także na stanowiskach trenerskich w innych grupach. Młodzików I wciąż poprowadzi trener Kamil Ostrowski, młodzików II Łukasz Mikołajczyk, ale zamienieni zostali trenerzy trampkarzy i juniorów młodszych, przez co od tego sezonu trampkarzy poprowadzi trener Jacek Łętocha, natomiast zajęcia juniorów młodszych przeprowadzał będzie trener Krzysztof Karpeta.